Misel Su Nedir? Micellar Suyu Durulamak Gerekir mi?

Miseller, 1991'de NAOS Kozmetik tarafından icat edilen ünlü misel suyunun temel unsurlarıdır. Micellar, misel, miseller gibi farklı yazım şekilleri görebilirsiniz.

Miseller, nazik misel ajanlardan (amfifilik moleküller) oluşan ultra ince mikro kürelerdir. Bu moleküller, su ile temas halinde olan bir hidrofilik başlığa ve örneğin lipidik kiri, yabancı maddeleri ve fazla sebumu tutabilen bir lipofilik başlığa sahiptir. Bu ikili afinite, misel suyunun cilt yüzeyindeki lipidik kalıntıları nasıl temizleyebileceğini açıklar.

Misel su, musluk suyu ve hassas cilt arasındaki teması önlemek için özel olarak geliştirilmiştir. Makyaj temizleme ve cilt temizleme rutinini kolaylaştırır. Cilt bakımının temizlik aşaması için geliştirilen ilk formülasyon misel su formülasyonudur.

Örneğin, Sensibio H2O misel suyumuzun içerdiği misel ajanın, uygulamadan sonra on dakika içinde biyomimetik yağlı fazını serbest bırakmak için cilt enzimleri tarafından metabolize edilebileceğini kanıtlamış bulunmaktayız.

Cildin fizyolojik pH'ına uyumlu olacak şekilde saflaştırılmış farmasötik sınıf su ile formüle edilmiş ve özel aktif bileşenlerle zenginleştirilmiş özel bir ürün olduğu için NAOS misel suyu durulama gerektirmez.

Bu Cevabı Faydalı Buldunuz mu?